Uzun süren bekleyiş artık sona eriyor. Toyota, ikonik modeli Supra’nın yeni neslini Cenevre Otomobil Fuarı’na getireceğini açıkladı. Bu açıklamaya ek olarak, Japon üretici yeni modelin devasa arka kanadını ortaya koyan bir teaser görseli de yayınladı.

Ortaya konan büyük arka kanat, yeni modelin üretim versiyonu yerine, tıpkı BMW’nin Z4 Concept modelinde yaptığı gibi üretim öncesindeki son prototipin sergileneceğini gösteriyor. Geliştirme çalışmaları uzun süredir devam eden Supra, BMW Z4 ile aynı temelleri de paylaşıyor.

Yapılan iddialara göre yeni nesil Supra, Toyota amblemi yerine markanın alt performans şirketi Gazoo Racing logosu taşıyacak. Farklı motor seçenekleri ile yola çıkması beklenen yeni Supra’nın güç üniteleri arasında BMW tarafından geliştirilen 340 beygirlik 6 silindirli motorun da yer alacağı gelen haberler arasında.

İkonik modelin dört farklı versiyon ile geleceği iddia ediliyor ancak hangi versiyonun en tepede yer alacağı henüz netlik kazanmadı. Bu ve bunun gibi birçok sorunun 6 Mart tarihinde kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı ile cevap bulmasını bekliyoruz.