Tamamen yenilenen Nissan Leaf, yarı otonom sürüş özellikleri ve geliştirilmiş güvenlik teknolojileri ile 6 Eylül’de Japonya’da yapılacak olan tanıtımını bekliyor. Bu süreçte Nissan ise aracın yeni teaser görüntülerini yayınlamaya devam ediyor.

Yayınlanan son teaser ile birlikte aracın stop lambaları gözler önüne serilirken aynı zamanda da ‘Duyularınızı şaşırtacak’ adlı bir video da paylaşıldı. Stop lambalarının grafiklerini gördüğümüz teaserda sıfır emisyona da vurgu yapılmış. Aracın daha önce farklı açılardan görüntülerini sunan Nissan ayrıca aracın bazı teknolojileri hakkında da bilgi vermişti.

Nissan Intelligent Mobility teknolojileri sayesinde, sürücülerin kendilerini daha güvende hissetmeleri hedeflenmiş. Aracın iç mekanı da geliştirilerek kalite ve konfor konularında gelişim sağlanmış.

Yeni Leaf, Nissan’ın ProPilot Park sistemini de içinde barındırıyor. Araç bu sayede sürücüsünün belirlediği alana kendi başına park edebilecek.

İlk olarak Japonya ve Avrupa’da satışa sunulacak olan yeni model Nissan’ın sponsor olduğu 2017 National Drive Electric Week’de boy gösterecek.