Nissan, Navara temelli SUV modeli Pathfinder’i tanıtmaya hazırlanırken ortaya çıkan görseller aracı tanıtımından önce gözler önüne serdi.

Çinli ‘auto.syd.com’ ve ‘burlappcar’ tarafından paylaşılan görüntüler Nissan’ın yeni SUV modelini önceden görmemizi sağladı. Bulunduğu pazara göre Pathfinder, Paladin veya XTerra olarak sunulan model görünüşe göre önceki pick-up bazlı modellerin aksine daha farklı bir tasarıma sahip. Nissan yeni modeli tasarlarken daha fazla mesai harcamışa benziyor.

Daha farklı ön farlara sahip olan modelde ön tampon ve kaput da farklılık gösteriyor. Arka bölüme doğru ilerlediğimizde ise bu fark giderek artıyor. Önceki modellerin kapalı kasa pick-up görünümünün aksine yeni model daha modern SUV çizgilerine sahip.

7 koltuklu olmasına kesin gözüyle bakılan modelin kaputunun altında ise 2.3 litrelik dCi motor bulunması bekleniyor. Navara’da da kullanılan bu ünite 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmişti.

Yeni Nissan Pathfinder’in ilk olarak Asya ülkelerinde piyasaya çıkmasının ardından diğer pazarlarda da boy göstermesi muhtemel görünüyor.