Yeni Peugeot 508’i görmek için Cenevre Otomobil Fuarı’nı beklememize gerek kalmadı. Fransız markanın D segment temsilcisinin fotoğrafları fuardan önce internete sızdırıldı. Namasce ve Motofilm siteleri tarafından ortaya çıkarılan görseller, yeni modelin çok daha şık ve lüks bir tasarım benimseyeceğini gösteriyor.

Yeni 508, markanın yeni tasarım felsefesini yansıtıyor. Peugeot’un diğer modellerinden de aşina olduğumuz ön ızgaraya  burada da yer verilirken ızgara, ince formlu ön farlarla tamamlanmış. Uzun sivri diş şeklindeki LED gündüz farları markanın sembolü aslana göndermede bulunurken bu ayrıntının ilerleyen dönemde diğer modellerde de kullanılacağını düşünüyoruz. Kaputun ucunda yer alan 508 amblemi de geçmiş Peugeot modellerinde kullanılan bir ayrıntıydı. Görünen o ki, Fransız marka bu uygulamaya geri dönmek istiyor. Yeni nesil ile birlikte sportif bir tasarıma geçiş yapan 508’in eğimli tavan çizgisi de araca dört kapılı bir coupe görünümü kazandırmış.

Standart 508 modeline ek olarak GT versiyonunu da yine sızdırılan görseller arasındaydı. 508 GT modelinde daha farklı bir ön ızgaraya, özel alaşım jantlara ve yan marşpiyellere yer verildiğini görüyoruz. Ayrıca, sportif versiyonda yer alan siyah yan aynalar ve siyah pencere çerçeveleri aracın agresif görünümüne katkıda bulunmuş.Yeni 508’in dış bölümdeki yenilikçi tasarım iç mekanda da aynen devam ediyor. Alttan ve üstten basık yapısıyla farklı bir tasarıma sahip olan direksiyon simidi bu bölümde ilk dikkat çeken detay oluyor. Bolca ahşap ve deri döeşemelere yer verilen aracın iç mekanında ince tasarımlı havalandırma ızgaraları da oldukça şık görünüyor. Yüksek teknolojili bilgi-eğlence sisteminin yanında dijital gösterge paneli ve Focal ses sistemi ile müşterilerine kusursuz bir yolculuk deneyimi yaşatmayı hedefleyen Peugeot 508’de yer alan ambiyans aydınlatması da iç mekanın şıklığını tamamlıyor.

Yeni Peugeot 508’in kaputunun altında hangi motorların yatacağını henüz bilmiyoruz ancak çeşitli benzinli üniteler ile birlikte 1.5 ve 2.0 litrelik BlueHDi dizel ünitelerin yeni modelde görev yapması bekleniyor. İlerleyen aşamalarda ise gücü 300 beygire ulaşan hibrit bir versiyonun da model gamına ekleneceği gelen haberler arasında.