Volkswagen Grup’un süper minileri birer birer yenileniyor. Önce Seat Ibiza yeni nesli ile 2017 yılı içerisinde karşımıza çıkarken geçtiğimiz aylarda ise Volkswagen Polo yeni nesline kavuşmuştu. Bu modellerin ardından gözler Skoda Fabia’ya çevrilmişti. 2014 yılından bu yana değişmeden gelen model de bu sene içerisinde yenilenmeye hazırlanıyor.

Skoda, paylaşılan görsel ile birlikte yenilenecek modelini Cenevre’de tanıtacağını duyurdu. Yeni modeli için ‘güncellenen’ model ifadesini kullanan marka, 2019 Fabia’da hem ön hem de arkada LED farlara yer verileceğini vurguladı.

Skoda, yeni modeli için başka bir ayrıntı vermekten kaçınırken paylaşılan teaser görseli yeni Fabia’nın daha keskin hatlar ile karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Çek otomobil üreticisi ayrıca 1999 yılından bu yana 3 nesil ile birlikte piyasada olan Fabia’nın 4 milyondan fazla müşteriye ulaştığını belirtirken mevcut 3. neslin de yarım milyondan fazla satıldığına dikkat çekti.

Güncellenen Fabia’nın da piyasaya çıkmasının ardından Volkswagen Grup’un bir diğer hatchback modeli olan Audi A1 de yenilenme aşamasına girecek.