2019 Subaru Forester’ın görselleri internete düştü. Japonya’da yayımlanan bir dergiden çekildiği düşünülen fotoğraf ile yeni nesil Forester’in nasıl görüneceği de gözler önüne serilmiş oldu.

Evrimsel bir tasarım benimseyen yeni nesil Forester, daha geniş ön ızgara ve daha farklı farlar ile mevcut modelden ayrılıyor. Ön ızgaranın alt kısmında yer alan plastik gövde kaplaması ve gümüş renkli koruma plağı ise aracın karakterine katkıda bulunmuş.

Araca profilden baktığımızda ise kıvrımlı karakter çizgilerini görüyoruz. Geniş çamurluklara sahip olan modelin arka bölümünde ise yeni stop lambaları krom bir şerit ile birbirine doğru uzanıyor. Bu ayrıntılar dışında bu bölümde de yine benzer Subaru çizgileri görmek mümkün.Paylaşılan bu görsellerin gerçekliği ise henüz netlik kazanmadı ancak yeni model büyük olasılıkla bu şekilde karşımıza çıkacak. Daha köşeli ve daha agresif bir tasarım isteyen müşterilerin beklentileri sızdırılan görsel ile boşa çıkmış olsa da, Subaru’nun global anlamda başarılı satış rakamlarına ulaşan aracın tasarımıyla fazla oynamamak istememesi gayet anlaşılabilir bir durum.

Yeni nesil Forester, Impreza’nın da altyapısını oluşturan Subaru Global Platform’a geçiş yapacak. Yeni mimari ile birlikte daha fazla güvenlik sunması beklenen modelin sürüş dinamiklerinin de gelişeceği gelen haberler arasında.

28 Mart’ta New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan SUV model 4 silindirli Boxer motora ev sahipliği yapacak. Yeni modelde ayrıca simetrik dört tekerlekten çekiş sisteminin görevine devam etmesine de kesin gözüyle bakılıyor.