Birçok otomobil üreticisi yeni modellerini Dünya’nın en büyük otomobil fuarlarından biri olan Cenevre’de tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni Auris’in ilk teaser görüntüsünü paylaşan Toyota da modelin üçüncü neslinin lansmanını İsviçre’de yapmayı planlıyor.

Yeni Auris için ‘çok daha dinamik dış tasarım’ sözü veren Toyota, hibrit versiyonlara da devam edecek. Yeni Auris’te iki farklı hibrit üniteye yer vereceği iddia edilen Toyota’nın mevcut modelin sunduğu 1.8 litrelik benzinli motorlu hibrit versiyonun yanı sıra yeni modelin 2.0 litrelik benzinli ünitenin kullanıldığı yeni bir hibrit versiyonu da model gamına eklemesi bekleniyor.

Aracın ön tanıtım görseline baktığımızda ise yeni modelin LED ön ve arka aydınlatma elemanlarını görüyoruz. Yeni modelde sunulan çift renkli gövde düzeni dikakt çekerken Auris’in sütunlarında ve tavanında kullanılan siyah renk Toyota’nın yeni modelinde kişiselleştirme seçenekleri sunacağının da bir göstergesi. Ayrıca yükselen arka pencere çizgisi de arka kapıda gizli kapı kolunun kullanılmış olabileceğinin işareti.

Japon üretici, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Auris’in yanı sıra ikonik modeli Supra’nın üretim modeline ışık tutacak bir konsept otomobil de tanıtacak. Uzun zamandır beklenen Supra modelinin konsepti kuşkusuz fuarda en çok dikkat çeken modellerden biri olacak. Bu modellere ek olarak yeni Aygo’yu da yine bu fuarda görme fırsatı yakalayacağız.