Volkswagen’in C segmentindeki temsilcisi Jetta’nın yeni nesli hakkında markanın Kuzey Amerika CEO’su Hinrich Woebcken bazı ayrıntılar paylaştı.

Red Bull Global Rallycross Şampiyonası’nda konuşan CEO, yeni modelin ilk olarak Detroit Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını doğruladı. Aracın ‘süper modern’ olacağının altını çizen yönetici ayrıca yeni modelin sahip olduğu coupe formlu yapısıyla artık daha çekici bir tasarıma sahip olacağını belirtti.

Mevcut Jetta’nın tasarımının birçok kişiye çekici gelmediği biliniyor, bu konu hakkında konuşan Woebcken, ‘otomobile Kuzey Amerika dokunuşu’ kattıklarını söyledi. Bu dokunuşun araca tasarım anlamında neler katacağı henüz bilinmiyor ancak yönetici, yeni modeli geliştirirken müşterilerden ve bayilerden geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirtti. Bu geri bildirimler ile aracın yeni neslinde R-Line donanım seviyesine kavuşması bekleniyor. Yönetici ayrıca, GLI versiyonunun da aracın tanıtımından yaklaşık 1 sene sonra geleceğini doğruladı.

Jetta dışında diğer sorulara da yanıt veren yönetici, T-Roc’un Amerika’ya gelmeyeceğini bir kez daha söylerken 2019 yılında ise küçük bir crossover modelin ülkeye gelebileceğini belirtti.