Yeni nesil Volkswagen Touareg’in yeni teaser videosu paylaşıldı. 23 Mart’ta Pekin’de gerçekleştirilecek olan tanıtımı öncesinde kamuflajlarından kurtulan Touareg’i yol ve arazideki hünerlerini segilerken görüyoruz.

Yan bölümdeki kamuflajlarına veda Touareg’in ön ve arka bölümdeki kamuflajları ise henüz yerlerini koruyor. Uygulanan kamuflaja rağmen yeni modelin Alman markanın yeni tasarım felsefesine sahip olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Özellikle markanın Arteon ile ortaya koyduğu ön ızgara ve farların iç içe geçtiği tasarımı yeni Touareg’te de kullanacağını söylemek yanlış olmaz.

Yeni modelin önceki teaser paylaşımlarında Volkswagen, dijital gösterge tablosuna vurgu yapmıştı. Boyut olarak sınıfının en büyüğü olacağı iddia edilen gösterge tablosunun yanı sıra Volkswagen’in amiral gemisi SUV modeli yeni bir bilgi-eğlence sistemine de ev sahipliği yapacak.

Yeni nesil ile birlikte dört tekerlekten yönlendirme sisteminin yanı sıra havalı süspansiyonlara kavuşacak olan SUV model, Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga ve Lamborghini Urus modellerinde de kullanılan MLB platformu üzerinde yükselecek.

Yeni Touareg’in kaputunun altında ise 2.0 litrelik dört silindirli ve 3.0 litrelik V6 benzinli motorların yanı sıra 3.0 litrekik V6 TDI dizel ünite bulunacak. Daha sonraki süreçte ise dizel bir V8 ünitenin de motor gamındaki yerini alacağı iddia edilirken şarj edilebilir hibrit versiyonun da planlar arasında olduğu belirtiliyor.