Volvo, yeni V60 modelinin 21 Şubat’ta tanıtılacağını yayınlanan bir ön tanıtım videosu ile duyurdu. Henüz ayrıntıları belli olmayan modelin retro temalı teaser videosunda markanın önceki modellerine göndermede bulunuluyor.

Ön tanıtım videosundan anladığımız kadarıyla yeni  V60 köklerine bağlı kalacak ve benzer bir tasarım felsefesine sahip olacak. Aracın diğer tasarım elemanları arasında da artık markanın simgesi haline gelen Thor’un Çekici olarak adlandırılan LED farlar ve geniş ön ızgara V60 modelinde de yine yerini alacaktır.

Aracın videoda önce çıkan ayrıntılarına bakacak olursak, metalik detayların çokça yer aldığını söyleyebiliriz. Metalik tavan rayları ve panoramik bir cam tavanın da kullanılacağı yeni V60’da markanın SUV modeli XC60’tan da tanıdığımız stop lambalarının da yer alacağı görülüyor.

İç mekandan da ipuçları barındıran teaser video, yeni V60’ta XC60 temellerine dayanan bir iç bölümün sunulacağını gözler önüne seriyor. Şık ve kaliteli malzemelerle donatılan iç mekanda Android Auto ve Apple CarPlay destekli geniş bir ekrana sahip bilgi-eğlence sisteminin de kullanılmasına kesin gözüyle bakıyoruz.

Aracın motor seçenekleri konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak ancak güç ünitelerinin de yine XC60 ile ortak kullanılması bekleniyor. 250 beygir güç ve 349 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik turbo destekli motorun yanında turbo ve süperşarjın birlikte kullanıldığı yine 2.0 litrelik 316 beygir ve 399 Nm torka sahip olan ünitenin de seçenekler arasında olacağına inanılıyor. İlerleyen aşamalarda ise turbo ve süperşarj derstekli motora eklenebilecek elektrikli bir ünite ile plug-in hybrid bir versiyonun da model gamına eklenebileceği söyleniyor. Bu güç ünitesinin toplamda 400 beygir civarında güç üretebileceği gelen haberler arasında.