2019 Audi R8, bu yılın sonlarına doğru veya 2019 yılının başlarında tanıtılacak. Birçok önemli güncelleştirmeye ev sahipliği yapacak olan yeni R8 için Audi de teaser kampanyasına hiç gecikmeden başladı.

Markanın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda aracın ön yüzü bizlere sunulmuş. Bu bölümde, daha büyük bir ızgara ve daha büyük hava girişlerine sahip olacak olan aracın marka logosunun da kaput üzerindeki konumunu koruduğunu görüyoruz. 2019 R8’in farları da revize edilmiş.

Paylaşılan görselde aracın sadece ön yüzünü görüyor olsak da aracın daha önce çekilen casusu fotoğrafları aracılığıyla daha farklı yan marşpiyellere sahip olacağını biliyoruz. Bunların dışında yeni R8 çok daha belirgin bir difüzörle 2019 yılına merhaba diyecek.

Yeni modelin GT versiyonunun Lamborghini Huracan Performante ile aynı güç çıkışına sahip olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Hatırlatmak gerekirse, İtalyan otomobil sahip olduğu 5.2 litrelik atmosferik V10 motordan 640 beygir güç ve 600 Nm tork elde edebiliyor.

İtalyan kuzenine göre daha hesaplı fiyatı ile öne çıkan Audi R8’in Performante’de yer alan aktif aerodinamik eklentiler ve diğer özelliklere ev sahipliği yapmasını ise beklemiyoruz.