Ford, yenilenen Mustang’i Ocak ayında Kuzey Amerika’da piyasaya sürmesinin ardından şimdi de Avrupa pazarında satışa sunuyor.

Yarın 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda lansmanı yapılacak olan modelin teslimatları gelecek yıl başlayacak ve Kuzey Amerika versiyonu ile aynı görsel güncellemelerden yararlanacak. Kona Blue, Orange Fury ve Royal Crimson adı verilen 3 yeni renk seçeneğine sahip olacak olan araçta farklı jant seçenekleri de sunulacak.

2018 model yılı için markanın mühendisleri 5.0 litrelik V8 motorun gücünü 410 beygirden 450 beygire çıkarmış. Artık daha yüksek devir çevirebilen ünite yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyonlu bir sisteme kavuşmuş. Aracın düşük devirlerdeki torkunun da arttırıldığını söyleyen Ford aracın performans verileri paylaşmadı ancak araç selefinden daha hızlı olacaktır.V8 motoru güçlenirken modelin giriş seviyesini oluşturan 2.3 litrelik EcoBoost motor güç kaybederek 317 beygirden 290 beygire düşmüş. Ancak markaya göre egzozun karşı basıncının arttırılması ve Euro 6.2’ye uygun gaz partikül filtresinin kullanımı ile aracın performansının önceki seviyelerde kalmış.

Yeni 10 ileri vitesli şanzıman her iki motor seçeneğinde de sunulurken 6 ileri manuel şanzıman da güncellenmiş. Yenilenen şanzımanın daha hızlı vites geçişlerine ve daha uzun ömre sahip olduğu söyleniyor.2018 Ford Mustang yeni sürüş modlarından da faydalanacak. Drag modu ile daha hızı kalkışlara olanak sağlarken Good Neighbor egzoz sesini kısıtlıyor. Ayrıca My Mode adı verilen sürüş modu ile sürücüler kendi ayarlarını yapabilecekler. Spor otomobil opsiyonel olarak sunulan MagneRide Sönümleme Sistemi ile de değişen yol koşullarına çok daha iyi tepki verecek.

İç mekanda, 12 inçlik ekrana sahip SYNC3 bilgi-eğlence sistemi Android Auto ve Apple CarPlay ile donatılmış. Sunulan LED aydınlatma elemanları ve yumuşak plastikler ise araçta konfor hissini arttırıyor.

Ford, yeni Mustang modelinde Ön Çarpışma Asistanı, Yaya Algılama, Adaptif Hız Sabitleyici, Mesafe Uyarı Sistemi ve Şerit Takip Uyarı Asistanı gibi sistemlere de yer vermiş.