Jaguar Land Rover, geçen ay yapılan Discovery SVX’in lansmanını takiben SVX adı altında birkaç modeli daha piyasaya sürmek istiyor.

Autocar’a konuşan Land Rover’ın tasarım bölümü patronu Gerry McGovern, SVX adının Discovery Sport’ta dahil olmak üzere bütün Discovery modellerine ve yeni nesil Defender’a uygun bir ad olduğunu belirtti.

Bunlara ek olarak Jaguar da SVX adı altında E-Pace ve F-Pace modellerinin arazi odaklı versiyonlarını üretebilirler.

Jaguar’ın tasarım direktörü Ian Callum, “Araçlarımızın arazi kabiliyetlerinden çok bahsetmiyoruz çünkü onlar yol odaklı fakat istersek arazi odaklı yapmasını da biliriz çünkü bu teknolojiye sahibiz. Eğer Land Rover SVR yapabiliyorsa biz de SVX yapabiliriz.” dedi.Land Rover Discovery SVX markanın Özel Araç Operasyonları bölümünün bir lütfu. Gücünü 525 PS güç ve 635 Nm tork üreten 5.0 litre hacme sahip V8 bir motordan alıyor. SVX’te ayrıca aktif hidrolik kontrol sistemi, yükseltilmiş süspansiyonlar, uzun seyahat damperleri, elden geçirilmiş menteşeler ve üstünde Goodyear Wrangler lastikler bulunan 20 inç jantlar mevcut.

Jaguar Land Rover’a göre yeni nesil Defender ortaya çıkana kadar markanın en yetkin arazi aracı Discovery SVX olarak kalacak.