Zagato’nun IsoRivolta Vision Gran Turismo’su henüz sadece Gran Turismo Sport oyununda sürülebiliyor. Fakat İtalyan karoser ustası aracın gerçek hayata uygun bir versiyonunu sınırlı sayıda üretmek istediğini belirtti.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda konuşan İtalyan marka, henüz hiçbir şeyin kesinliğinin olmadığını belirtti ve üretim aşamasına geçilse bile bu araçtan yollarda en fazla beş adet görülebileceğini ekledi. Ayrıca araca dair bir de talep listesi oluşturuluyor. Yani aracı almaya niyeti olan zenginlerin ellerini çabuk tutmaları gerekebilir.Sanal alemde de olsa aracın gerçekten çok etkileyici verileri mevcut. 1000 beygire yakın güç üreten V8 bir motorun sadece 1,219 kilo ağırlığındaki bir araca güç veriyor olması ve bu aracı sürüyor olmak herkesi mutlu ederdi herhalde.

Aslında araç tam olarak 997 beygir üretiyor ve bu beygir değeri 100 km/s hıza 2.7 saniyede ulaşmaya yetiyor. Aracın azami hız değeri ise 365 km/s. Fakat bu değerler şimdilik sadece Gran Turismo Sport üzerinden ulaşılabilen sanal değerler.

Tokyo Otomobil Fuarı’na getirilen konsept ise oyundaki araç ile neredeyse aynı. Gri mat boyası ve kırmızı kenarlı Pirelli lastikleri oyundakiyle benzerlik gösterirken, kaputta yer alan çıkartma Tokyo’daki modelin üstünde yer almıyor. Ön camlar ise siyah cam filmi ile kaplanmış.