Rolls Royce Sweptail’in göz alıcı olduğunu düşünmüştünüz değil mi? Behance Sanatçısı Sergey Dvornytskyy tarafından tasarlanan Exterion Konseptine karşı elinde hiçbir şey yok.

Rolls-Royce tarafından bir defaya mahsus üst düzey bir araç olarak yaratılan Exterion Konsepti markanın tasarım dilinin keşfedilmemiş sınırlarını zorluyor ve günümüzden daha çok 2035 yılına uygun bir şeymiş gibi duruyor.

Ön şeridin şekli bir Rolls-Royce’a göre tanıdık ancak dikey çıtalara sahip geniş krom ızgarası yok. Onun yerine Exterion Konseptinin ızgarası soğutma özelliği sağlamayan ve elmas desenlere sahip çarpıcı bir tuval.

Yan taraflarda ise; aerodinamik jant kapakları ve arkada, önde tasarımın göze çarpmasına yardım eden siyah çamurluklar bulunuyor. Ön taraf kadar arka taraf da vahşi.

Tasarım elemanları radikal LED arka farlar ile kendini göstermeye başlıyor ve aracın tam arkasına doğru uzanan arka cam ile devam ediyor. Tam camın altında “Exterion” logosunu görüyorsunuz. Hemen altında geleneksel bir çamurluk şeklinde tümsek bulunuyor ve altında bulunup arka çamurluklara doğru uzanan parça ile uyumlu gözükerek dışarı doğru genişliyor.