DAHA SPORTIF BIR TASARIMA SAHIP OLAN 208 GT LINE, GENEL HATLARI ILE 208 DEN ÇOK FARKLI DEĞIL.

üçük bir otomobilden hemen hemen herkes kolay kullanım, serilik ve az da olsa bir konfor bekler. Peugeot 208 GT Line size beklentilerinizden biraz daha fazlasını sunabilir. Normal 208’den daha sportif bir tasarıma sahip olan otomobil, ön ve arka tamponunda bulunan detayları ile dikkat çekiyor. İlk baktığınızda normal bir 208’den farklı olduğunu gösteren diğer detaylar arsında kırmızı 3D efektli ön ızgara ve arka tampondaki egzoz çıkışı bulunuyor.

208 GT Line modelinde kullanılan 1.2 litrelik 3 silindirli benzinli PureTech motor 5500 d/dak’ta 110 bg güç, 1500 d/dak’tan itibarense 205 Nm tork üretiyor. 1.2 litrelik küçük bir motora sahip olmasına rağmen canlılığıyla dikkat çeken 208 GT Line, otomatik EAT6 şanzıman ile satışa sunuluyor. Sakin kullanımda makul bir şekilde vites geçişlerini gerçekleştiren şanzıman, üst devirlere çıkıldığında bu işlemi çok daha akıcı bir şekilde yapabiliyor. Bu da 208 GT Line’ın üst devirlerde kullanılmaktan daha fazla hoşlandığı anlamına geliyor. Ayrıca maksimum hızı 190 km/s olan 208 GT Line, 0-100 km/s hızlanmasını 9.8 sn’de tamamlıyor.

İç mekândan bahsedecek olursak, 208 GT Line bu konuda kardeşlerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Standart 208’lerden farklı olarak altı düz tasarıma sahip sportif bir direksiyonun bulunduğu otomobilde, aynı oranda sportif ve güçlü yan desteklere sahip koltuklar mevcut. İç mekanda dinamizmi ön plana çıkartmak isteyen Peugeot, hemen hemen her yerde kırmızı dikişlere yer vermiş. Otomobilin üzerinde bulunan 17 inç’lik alüminyum jantlar yoldaki kusurların kabine nispeten daha fazla yansımasına neden oluyor fakat 208 GT Line, genel anlamda sürücüsünü tatmin edebilecek oranda keskin bir sürüş sergiliyor.

Son olarak 208 GT Line hakkında genel bir değerlendirme yapacak olursak; donanımının diğer 208’lere oranla daha sportif hissettirdiğini söyleyebiliriz ama bu sportiflik (standart 208’in ETG5’inin yerine kullanılan EAT6 şanzıman dışında) görsel detaylardan ibaret ama bu bir sorun değil. Sonuçta burada bir donanımdan bahsediyoruz ve GT Line paketi, 208’i sıradan karakterinin dışına taşımakta başarılı bir seçenek.